2020-08-03, pirmadienis, 12:26.     Šiandien Šilalėje saulė teka 05:34, leidžiasi 21:13, dienos ilgumas 15:39.

V. Jankauskaitė-Milčiuvienė ir R. Vaitiekus pažeidė įstatymą

2020-07-31, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
V. Jankauskaitė-Milčiuvienė ir R. Vaitiekus pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) 2020-07-29 posėdyje vienbalsiai nusprendė, jog du Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariai – Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė ir Raimundas Vaitiekus – pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam iškilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys).

 

EK nustatė, kad minėtieji valstybės politikai šių metų vasarį inicijavo savivaldybės tarybos sprendimo projektą, kuriuo siūlyta sumažinti mokesčio dydį už žemės ūkio paskirties žemę 2020 metams, nustatant 30 procentų žemės mokesčio lengvatą, ir pasirašė šio sprendimo projekto aiškinamąjį raštą. Tyrimo duomenys rodo, kad V. Jankauskaitei-Milčiuvienei ir R. Vaitiekui bei jų artimiems asmenims Šilalės rajono savivaldybės teritorijoje nuosavybės teise priklauso žemės ūkio paskirties žemės sklypai.

 

Anksčiau VTEK yra nusprendusi, kad dar du Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariai – Egidijus Gečas ir Gintas Navardauskas – padarė tokį pat Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo pažeidimą.

 

VTEK savo pranešime primena, kad bet koks veiksmas sprendžiant su asmens privačiais interesais susijusį klausimą – sprendimo rengimas, derinimas, vizavimas, pasirašymas, balsavimas, dalyvavimas nagrinėjant ar buvimas tuo metu patalpose fiziškai – traktuojamas kaip interesų konfliktą keliantis elgesys. Taigi asmuo tokioje situacijoje privalo nusišalinti.

 

VTEK informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai