2020-08-03, pirmadienis, 12:50.     Šiandien Šilalėje saulė teka 05:34, leidžiasi 21:13, dienos ilgumas 15:39.

Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariai E. Gečas ir G. Navardauskas pažeidė įstatymą

2020-07-17, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariai E. Gečas ir G. Navardauskas pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, jog du Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariai – Egidijus Gečas ir Gintas Navardauskas – pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o šiam iškilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys).

 

Tyrimai atlikti gauto pranešimo ir papildomos informacijos pagrindu. VTEK nustatė, kad minėtieji valstybės politikai, šių metų vasarį inicijavo savivaldybės tarybos sprendimo projektą, kuriuo siūlyta sumažinti mokesčio dydį už žemės ūkio paskirties žemę 2020 metams, nustatant 30 procentų žemės mokesčio lengvatą. Tyrimo duomenys rodo, kad E. Gečui ir G. Navardauskui bei jų sutuoktinėms Šilalės rajono savivaldybės teritorijoje nuosavybės teise priklauso žemės ūkio paskirties žemės sklypai. VTEK vertinimu, šių valstybės politikų parašai minėtojo sprendimo projekto, kuris yra tiesiogiai susijęs su mokestine lengvata žemės ūkio paskirties žemės turėtojams, aiškinamajame rašte yra laikytini veiksmais, kuriais E. Gečas ir G. Navardauskas išreiškė savo valią bei dalyvavo sprendimo, susijusio su jų privačiais interesais, inicijavime. Tokie veiksmai, VTEK nuomone, minėtiesiems valstybės politikams sukėlė interesų konfliktą, o teisiniam vertinimui neturi reikšmės, kiek ar kokio dydžio žemės ūkio paskirties žemės sklypų Šilalės rajono teritorijoje valdo savivaldybės tarybos nariai ir jiems artimi asmenys. 

 

Atsižvelgdama į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, VTEK siūlo Šilalės rajono savivaldybės merui imtis prevencijos priemonių, kad būtų išvengta VPIDĮ nuostatų pažeidimų.

 

VTEK primena, kad bet koks veiksmas sprendžiant su asmens privačiais interesais susijusį klausimą – sprendimo rengimas, derinimas, vizavimas, pasirašymas, balsavimas, dalyvavimas nagrinėjant ar buvimas tuo metu patalpose fiziškai – traktuojamas kaip interesų konfliktą keliantis elgesys. Taigi asmuo tokioje situacijoje privalo nusišalinti.

 

VTEK informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai