2020-07-11, šeštadienis, 03:28.     Šiandien Šilalėje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:48, dienos ilgumas 16:50.

Šilalės rajone daugiau asfaltuotų kelių

2020-06-01, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Šilalės rajone daugiau asfaltuotų kelių

Nesiseka mūsų oponentams, vis pranašaujantiems žūvančius milijonus. Užtat sekasi rajono žmonėms – į rajoną kelių plėtrai ir remontui šiemet ateina kur kas daugiau pinigų. Susisiekimo ministerija iš ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID – 19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšų  Šilalės rajono pėsčiųjų ir dviračių takams įrengti bei gyvenviečių gatvių ir gyvenvietes  jungiančių žvyrkelių asfaltavimui papildomai skyrė 2,104 milijono eurų.

 

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras pasirašė įsakymus, kuriais numatė finansavimą konkretiems objektams. Kas tai per objektai?

Šiemet turi būti atliktas Kvėdarnos miestelio Šilalės gatvės kapitalinis remontas, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką. Visos kitos papildomos lėšos skirtos gatvių ir žvyrkelių asfaltavimui.  Pasisekė Šilalės miestui – D. Poškos ir Kovo 11-osios gatvių rekonstrukcija bus baigta ne per  kelerius metus, kaip planuota anksčiau, bet šiemet. Lėšos paskirtos dviem rekonstrukcijos etapams, jie turi būti baigti iki gruodžio 31 dienos.

Šiemet turi būti atliktas Bilionių kaimo Aukštagirės ir Sartalės gatvių kapitalinis remontas, baigta Bijotų kaimo Malūno ir Baublių gatvių rekonstrukcija, Grimzdų kaimo Liepų gatvės kapitalinis remontas, Kalniškių pirmojo kaimo Bijūnų gatvės rekonstrukcija, Naujojo Obelyno Akmenos gatvės kapitalinis remontas.

O dabar – pati baisiausia žinia mūsų oponentams, kurie labiausiai norėtų, kad rajonas vis būtų paskutinėje vietoje. Neišdegs! Mūsų rajonas gavo papildomų lėšų kur kas daugiau už kitas apskrities savivaldybes, lenkdamas ir gerokai didesnį Tauragės rajoną. Kodėl mums šitaip pasisekė? Lėmė dvi palankios aplinkybės – turėjome daug parengtų techninių projektų, be to, mūsų rajonas Vilniuje turi puikiai gyventojų interesus atstovaujantį Seimo narį Remigijų Žemaitaitį, kuris rajono vadovams padeda derybose su visomis ministerijomis.

Iš tiesų mes siekėme dar daugiau, negu gavome. Rajono savivaldybė Susisiekimo ministerijai siūlė finansuoti 35 objektus už 12,7 milijonų eurų, bet Susisiekimo ministerija pagal savo nustatytus kriterijus atrinko tik 8 anksčiau minėtus objektus.

Čia išvardinti toli gražu ne visi rajono keliai ir gatvės, kurie šiemet bus rekonstruojami ir asfaltuojami. Dalis kelių ir gatvių bus tvarkomi savivaldybės kelių plėtros ir priežiūros programos  lėšomis, kurių šiemet skirta 1,666 milijono eurų.

Ar užteksime techninių projektų tokiems pinigams panaudoti? Turėtų užtekti. Dalis projektų buvo užsilikę nuo praeitų, kiti, mažesnės vertės, techniniai projektai perkami dabar. Rengiami projektai ir kitiems metams. Pernai iš ankstesnės valdžios nebuvome paveldėję nė vieno tinkamai parengto techninio projekto ir atsidūrėme sudėtingoje situacijoje, kai vidury metų pasikeitęs viešųjų pirkimų įstatymas nebeleido vienu metų pirkti rangos ir projektavimo darbų. Užtat dabar gyvenam su atsarga, ir ta aplinkybė mums itin padėjo, siekiant papildomų lėšų.

 

Vytautas JUCIUS,
Savivaldybės mero patarėjas

Contact form

Šios dienos vardadieniai