2020-06-04, ketvirtadienis, 10:32.     Šiandien Šilalėje saulė teka 04:45, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 17:i.

Rugsėjo pirmoji vėluojančių mokyklų nelauks

2019-08-28, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Rugsėjo pirmoji vėluojančių mokyklų nelauks

Išsamiau apie tai – darbo grupės vadovas T. Bartkus:

 

- Po nelaimingo atsitikimo Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazijoje, kai iš mokyklos trečiojo aukšto iškrito mažametis mokinys, meras A. Meiženis savo potvarkiu mokyklų vadovams nurodė perkelti priešmokyklinukų ir ikimokyklinukų klases į pirmuosius aukštus arba languose įrengti ribotuvus, kad langų nebūtų galima atidaryti visiškai. Prisipažinsiu, buvau gerokai nustebintas, kad to dar nepadaryta nė Kaltinėnų gimnazijoje, kuri jau gavo nelaimingo atsitikimo pamoką. Visgi gimnazijos direktorius Virginijus Andrejauskas mus patikino, kad ribotuvai bus nupirkti ir sudėti iki rugsėjo pirmosios. Kad langų ribotuvai užsakyti ir bus laiku sudėti, darbo grupę patikino ir Kvėdarnos vaikų darželio „Saulutė“, Pajūralio pagrindinės mokyklos, Pajūrio S. Biržiškio gimnazijos, Obelyno pagrindinės mokyklos, Upynos S. Girėno mokyklos, Laukuvos N. Vėliaus gimnazijos ir Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos vadovai. Kadangi ribotuvai užsakyti, o laiko dar buvo dvi savaitės, tai galime tikėtis, kad mažamečių saugumu bus spėta pasirūpinti. O Šilalės vaikų lopšelis darželis „Žiogelis“ langų ribotuvus susidėjo anksčiau, nė nelaukdamas mero potvarkių.

 

Visų mokyklų patalpos išdažytos, sutvarkytos ir atrodo gerai. Išimtis – Šilalės miesto Dariaus ir Girėno progimnazija, kurioje man pasirodė slogiausias vaizdas. Mokykla seniai prašosi renovacijos – čia nuo neatmenamų laikų užsilikę ir kitur jau nebenaudojami patalpų šviestuvai, sienos ir grindys tualetuose išklijuotos anų laikų nublukusiomis ir išsiklaipiusiomis plytelėmis – vienai iškritus, kitos į jos vietą nebegausi nupirkti. Šiuo metu šiek tiek tvarkomas pradinukų korpusas, į tualetus pagaliau atvestas karštas vanduo. Kapitališkai remontuojama valgykla. Matyti, kad mokykloje dirbama, bet kai lankėmės joje, daug darbų dar buvo nepadaryta. Toks įspūdis, kad suvėluota.

 

Ne ką gražesnis vaizdas Pajūrio S. Biržiškio gimnazijoje, kuri irgi seniai šaukiasi renovacijos. Senos medinės, kai kur supuvusios grindų lentos, dalis senų laikų šviestuvų, dėl prastos ventiliacijos koridoriuose jaučiamas nemalonus kvapas. Įranga, aišku, sena, bet ar ji deramai prižiūrima? Darbo grupė pasiūlė išvalyti vėdinimo šachtas. Rūbinėse ir koridoriuose derėtų atlikti kosmetinį remontą – padažyti sienas, grindis. Taigi ne visos problemos dėl mokyklos senumo.

 

Kitose mokyklose tokių bėdų neradome. Ir iš lauko, ir iš vidaus jos atrodo gerai. Štai Laukuvos N. Vėliaus gimnazija pradėta renovuoti iš vidaus, darbams baigti dar reikėtų apie 200 tūkstančių eurų. Išorė renovuota seniau, prieš kokius 10 metų. Kaip mokyklos fasadas atrodo dabar? Darbo grupė buvo nustebinta vaizdo. Fasado apdailos sluoksnis lupinėjasi, po juo nematyti glaisto sluoksnio, atsiveria polistirolas. Jį lesa paukščiai, sienoje suka lizdus. Kas bus po metų, dar po kitų? Tiksinti laiko bomba!

 

Gimnaziją renovavusios įmonės nebėra – ji bankrutavo. Atsakomybės būtų galima pareikalauti tik iš techninę priežiūrą atlikusios įmonės. Kaip ji galėjo nematyti šitokio broko? Tačiau tai – jau kito  tyrimo klausimas.

 

Kartu su manimi darbo grupėje dirbo Ona Aurylienė, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, Vytautas Jucius, Savivaldybės mero patarėjas, Arvydas Petkus, Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir teisėtvarkos komiteto narys, Tatjana Vanagienė, Savivaldybės administracijos Investicijų ir statybos skyriaus statybos inžinierė. Aš jiems dėkoju už bendradarbiavimą ir išsakytas pastabas.

 

Tadas BARTKUS,
Savivaldybės mero pavaduotojas


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai