2020-09-23, trečiadienis, 22:08.     Šiandien Šilalėje saulė teka 07:07, leidžiasi 19:12, dienos ilgumas 12:4.

Paežeris dar kurį laiką gers atvežtą vandenį

2020-08-22, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Paežeris dar kurį laiką gers atvežtą vandenį

Paežerio vandentiekio vanduo netinkamas maistui – jis tinka tik ūkinėms reikmėms. Tai paaiškėjo po pakartotinių tyrimų, kai Paežerio gręžinio vandenyje vėl buvo rastas per didelis arseno kiekis. Geriamas vanduo kaimui ir toliau bus pristatomas plastikiniais 5 litrų buteliais. O gretimuose Iždonų bei Pagrybio kaimuose problema gerokai mažesnė.

 

Rugpjūčio 18 dienos rytą du UAB „Šilalės vandenys“ automobiliai su vandens mėginiais nuo aukščiausios autostrados vietos patraukė į skirtingas puses. Vienas Paežerio ir Iždonų bei Pagrybio gręžinių vandens mėginius išvežė į Vilnių, kitas – į Klaipėdą.

 

- Buvome suabejoję ankstesnių tyrimų rezultatais, kada dvi skirtingos laboratorijos rado vandenyje skirtingus arseno kiekius, - sako UAB „Šilalės vandenys“ direktorius Valentinas Žiogas. - „Klaipėdos vanduo“ Paežerio gręžinyje nustatė dvigubai leistiną normą viršijantį arseno kiekį, užtat Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas jo rado beveik dešimt kartų mažiau. Tai kaip yra iš tiesų? Tinka vanduo maistui ar netinka? Laboratorijų klaidos? Kadangi vanduo buvo paimtas skirtingu paros laikų, mes negalėjome taip sakyti. Padarėme eksperimentą – vienu metu paėmėme mėginius iš kelių gręžinių ir pasiuntėme į skirtingas laboratorijas.

 

Naujos žinios iš Vilniaus ir Klaipėdos buvo panašios. Dabar jau ir Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas patvirtino, kad Paežerio gręžinio vanduo maistui netinkamas – jame rasta 15,2 mikrogramų arseno litre, kai leistinas kiekis – 10 mikrogramų. Paežerio kaimui geriamas vanduo ir toliau bus vežamas plastikiniais indais.

 

Geresni reikalai su Iždonų ir Pagrybio vandentiekiu. Vanduo šiems kaimams pumpuojamas iš dviejų gręžinių. Naujajame gręžinyje arseno koncentracija per didelė (16 mikrogramų litre), užtat senojo gręžinio vanduo maistui tinkamas (3,57 mikrogramų arseno litre). Tokie Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto duomenys.

 

- Atjungsime naująjį gręžinį ir plausime jį, po to vėl tikrinsim vandenį, - sako V. Žiogas. - Tuo metu abiem kaimams vandenį pumpuosime iš senojo gręžinio. Gal jo vieno užteks. Matysim. Jeigu ne, ir naujojo gręžinio vanduo maistui netiks, liks viena išeitis – daryti kitą gręžinį. O Paežerio kaime yra viena išeitis – daryti naują gręžinį. Po pakartotinių vandens tyrimų aš tuo jau neabejoju, - įsitikinęs UAB „Šilalės vandenys“ direktorius.

 

V. Žiogas patikino, kad geriamas vanduo kaimui ir toliau bus vežamas, žmonės dėl to neturės problemų. Dėl naujo gręžinio jis kreipėsi ir Šilalės rajono savivaldybę, prašydamas skirti finansavimą naujam gręžiniui, kurio įrengimas kainuotų iki 18 tūkstančių eurų.

 

Petras DARGIS,
Savivaldybės mero patarėjas

Contact form

Šios dienos vardadieniai