2020-07-11, šeštadienis, 05:33.     Šiandien Šilalėje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:48, dienos ilgumas 16:50.

Laisvalaikio ir sporto centro statyba prasideda

2020-06-10, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Laisvalaikio ir sporto centro statyba prasideda

Šiandien prieš pietus atplėšti vokai su Šilalės laisvalaikio ir sporto centro statybos rangos darbų konkurse dalyvaujančių įmonių pasiūlymais, o statybos parengiamieji darbai prasidėjo jau vakar – pradėti geologiniai grunto tyrinėjimai UAB „Pavlidi ir Ko“ rengiamam darbo projektui. Grunto tyrimams statybos vietoje daromi 25 metrų gylio gręžiniai. Baigiamas rengti darbo projektas laukia rangos darbų viešojo konkurso nugalėtojo.

 

Statyti Šilalės laisvalaikio ir sporto centrą pretenduoja trys įmonės. Kuriai iš jų bus patikėta statybos ranga, paaiškės po penkių dienų, kai bus išnagrinėti visų įmonių pasiūlymai ir patikrinti jų pateikti dokumentai.

 

Statybininkų laukia didžiulis kelerius metus truksiantis projektas, kurio bendra vertė siekia apie keturis milijonus eurų. Šiemet bus atlikta tik dalis darbų – išpilti pamatai, sumontuotos sienų ir stogo konstrukcijos. Statybos pradžia dengiama Vyriausybės programos ekonomikai skatinti ir COVID-19 sukeltoms pasekmėms mažinti lėšomis be Savivaldybės prisidėjimo rajono biudžeto pinigais. Kelerius metus truks statyba, priklausys nuo to, kokiu tempu ji bus finansuojama.

 

Tai bene daugiausia diskusijų šiais metais rajone sukėlęs statybos objektas. Savivaldybės vadovai siekė Šilalės laisvalaikio ir sporto centro statybą įtraukti į regioninės plėtros strateginį projektą „Tauragė+“, o kai tai nepavyko, pasipylė arši kritika jų adresu ir piktdžiugiškos pranašystės, neva rajonas būsiąs išspirtas iš regioninio projekto ir prarasiąs jam planuojamus milijonus. Tačiau ko nepavyko pasiekti per regioninį projektą, buvo gauta iš COVID-19 programos. Neišsipildė aršiausių oponentų lūkesčiai ir dėl žūsiančių milijonų – Savivaldybės meras Algirdas Meiženis kartu su kitų apskrities savivaldybių merais jau pasirašė ir regioninės plėtros strateginį susitarimą, pagal kurį mūsų rajono objektams turėtų būti skiriama 14,5 milijono eurų.

 

Petras DARGIS,
Savivaldybės mero patarėjas

Autoriaus nuotr.

Contact form

Šios dienos vardadieniai