2020-09-23, trečiadienis, 21:50.     Šiandien Šilalėje saulė teka 07:07, leidžiasi 19:12, dienos ilgumas 12:4.

Ką veža mūsų autobusai – žmones ar orą?

2020-08-18, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Ką veža mūsų autobusai – žmones ar orą?

Sekmadienio rytą Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis ir Administracijos direktorius Valdemaras Jasevičius Padievyčio autobusų stotelėje ėmė dairytis, kaip nuvažiavus pro Laukuvą iki Juodainių. Sugedo jų automobiliai, pasibaigė kuras, kad prireikė autobuso?

 

Visiškai ne! Rajono vadovams rūpėjo vienas opus klausimas. Reikalingi žmonėms Šilalės autobusų parko autobusai ar nereikalingi? Daugelį metų jie važinėjo tušti, ir jau atrodė, kad tai beprasmiškas nuostolis. Atsisakyti visai?.. Buvo pasirinktas kitas sprendimas - vežti žmones dykai. Vežiodamas orą pajamų vis tiek nesurinksi, tai bent žmonės turės naudos! Šilališkiai pirmieji šalyje priėmė tokį sprendimą ir gerokai nustebino visą Lietuvą. Pabudo ir oponentai: švaistote pinigus!

 

Gal iš tiesų švaistime? Gal ir nemokami autobusų maršrutai niekam nereikalingi? Dabar įsitikinsim patys.

 

Kas antrą sekmadienį autobusas iš Padievyčio pro Laukuvą važiuoja į Juodainius ir grįžta atgal. Pagal grafiką jis turi išvažiuoti 9.30, bet vis nėra. Sugedo?

 

Pasirodo, ne. Jis iš Padievyčio išvažiavo 15 minučių anksčiau, ir mes pavėlavime. Vadinasi, jis po keliolikos minučių bus iš Juodainių į Laukuvą atvežęs žmones. Turime spėti. Autobuso parko suvestinės rodo, kad dabar, padarius nemokamą paslaugą, keleivių skaičius gerokai išaugo, o atidarius sekmadieninį maršrutą iki Juodainių, autobusas niekada nevažiuoja tuščias, juo pasinaudoja vidutiniškai po 15 žmonių.

 

Kiek jų atveš šį sykį?

Į aikštelę priešais Laukuvos bažnyčią spėjam atvykti pirmiau autobuso. Neatrodo, kad šis būtų tuščias. Prasiveria durys ir pasipila moterys. Visos, kaip ir priklauso viešajame transporte, su apsauginėmis kaukėmis. Bet vienos moterys!

 

- Kur jūsų vyrai? - klausia V. Jasevičius.

 

- Mes vienos našlės!..

 

Suskaičiuojam našles. Jų 14 – beveik tiek pat, kiek rodo Autobusų parko ataskaitos. O vairuotojas sako, kad būna visaip. Būna ir 19, būna ir mažiau, negu šiandien. Kad maršrutas yra reikalingas, abejonių kaip ir nelieka.

 

- Reikia, kur bereikės! - viena per kitą šaukia moterys, apspitusios A. Meiženį. - Per karantiną, kai nebuvo autobusų, pasijutome kaip kalėjime.

 

O kodėl autobusas važiuoja 15 minučių anksčiau, negu numatyta grafiku? Pasirodo, to reikalavo patys keleiviai. Dešimtą ryto bažnyčioje prasideda rytinės pamaldos, o maldininkams svarbu spėti atlikti išpažintį. Vairuotojas nusileido ir prisitaikė prie jų reikalavimų. Nemokama paslauga pagal žmonių poreikį.

 

- Dabar viskas gerai, - tvirtino keleivės, bet meras buvo truputį kitos nuomonės.

 

- Gerai, kad paklausyta žmonių, bet grafikas neturi meluoti, - sakė jis, išklausęs visų įspūdžių. - Aš žmogus punktualus ir norėčiau tikslumo. Jeigu yra parašyta, tai norėčiau autobusą rasti būtent tokiu laiku. Apgaulės neturi būti.

 

Administracijos direktorius pažadėjo įspėti Autobusų parko vadovus, kad tie pataisytų grafiką. Jeigu tik tokia bėda, maršrutas turi išlikti. Rajono vadovai pasiryžę patikrinti ir kitus kitus Autobusų parko maršrutus.

 

Petras DARGIS,
Savivaldybės mero patarėjas
Autoriaus nuotraukos

Contact form

Šios dienos vardadieniai