2020-07-11, šeštadienis, 05:31.     Šiandien Šilalėje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:48, dienos ilgumas 16:50.

Atidaryta fotografijos darbų paroda „Pašto dėžutė - kas Ji“

2020-03-10, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Atidaryta fotografijos darbų paroda „Pašto dėžutė - kas Ji“

Lietuvių kalbos dienos rengiamos visoje Lietuvoje ir užsienio lietuvių bendruomenėse. Būtent šia proga kovo 5 dieną Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje buvo pristatyta ir atidaryta Austėjos Oržekauskaitės fotografijos darbų paroda „Pašto dėžutė - kas Ji“.


Austėja Oržekauskaitė kilusi iš Raseinių r., dirba Raseinių aplinkos apsaugos inspekcijoje. Fotografės kelią pradėjo prieš trejus metus, pas garsų Lietuvos fotomenininką Iridijų Švelnį. Kartu su mokytoju 2017 m. Raseiniuose suorganizavo jungtinę fotografijos darbų parodą, kuri jai buvo pirmoji. Pristatydama savo personalinę parodą, A. Oržekauskaitė papasakojo, kodėl fotografijose pašto dėžutės, ką jos reiškia, apie pašto dėžučių nykimą. Autorė sako:-„Su ilgesiu prisimenu tas dienas, kuomet laukdavau laiško nuo mylimų žmonių. Tai ne sveikinimo atvirutės švenčių proga, tai ilgi susirašinėjimai, jausmai, naujienos, mintys, svajonės. Pašto dėžutės tai: prisiminimai, praeitis, emocija ir begalinis laukimas kada gausiu laišką.“ Paroda buvo sukurta Lietuvos 100 - mečiui ir ją sudaro 100 fotografijų. Šilalėje eksponuojama tik jos dalis, 16 fotografijų, kuriuose užfiksuotos įvairios pašto dėžutės iš Raseinių, Kelmės rajonų ir kitų Lietuvos rajonų, taip pat eksponuojami seni laiškai, atvirutės.


Sveikinimo žodį tarė muziejaus direktorė Soneta Būdvytienė, ji džiaugėsi surengta paroda, kuri atgaivino prisiminimus ir priminė jaunystę, kai pati kaip rašydavo laiškus ir nekantriai laukdavo atsakymo. Šiltais prisiminimais apie paštininko darbą, papasakojo ilgametė pašto darbuotoja Nijolė Katelynienė. Taip pat ji padeklamavo savo kurtas eiles. Gražių žodžių negailėjo ir Šilalės pašto skyriaus viršininkė Albina Lenciuvienė, ji papasakojo apie laiškų siuntimą dabar bei pašto dėžučių istoriją. Parodos atidaryme lankėsi, domėjosi laiškų rašymu ir mažieji Socialinių paslaugų namų vaikų dienos centro lankytojai.

 

Fotografijos darbų paroda „Pašto dėžutė - kas Ji“ veiks iki balandžio 14 d.


Laukiame visų atvykstant !

 

Edita Merkelienė,
Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus muziejininkė
Nuotraukų autorė Judita Pakalniškytė

Contact form

Šios dienos vardadieniai