2020-07-12, sekmadienis, 10:19.     Šiandien Šilalėje saulė teka 04:59, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:48.

2020 metų „Auksinės gilės“ nominantai

2020-02-12, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
2020 metų „Auksinės gilės“ nominantai

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną jau tryliktąjį  kartą bus įteikti „Auksinės gilės“ apdovanojimai iškiliems Šilalės krašto žmonėms. Pretendentus šiam apdovanojimui siūlė Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariai, seniūnijų seniūnai, seniūnaičiai, įmonių ir įstaigų vadovai ar kolektyvai, nevyriausybinės organizacijos, iniciatyvinės gyventojų grupės, kaimų bendruomenės, kiti rajono gyventojai.

 

„Auksinės gilės“ atrankos komisija vasario 10 dieną atrinko tris Šilalės kraštui nusipelniusius asmenis (iš viso buvo pasiūlyta šešiolika kandidatų). Šilalės rajono savivaldybės įsteigtu apdovanojimu – „Auksine gile“ ir 15 BSI dydžio pinigine premija – atrinkti apdovanoti:

Junona Silvija Almonaitienė – psichologė, socialinių mokslų daktarė, docentė. Nominantė daugelio ypač populiarių psichologijos vadovėlių sudarytoja ir bendraautorė. Kartu su vyru istoriku Vyteniu Almonaičiu nuo 2001 m. rašo, rengia ir leidžia kelionių vadovus po Žemaitiją bei Mažąją Lietuvą, išsamias knygas apie Šilalės rajoną („Karšuva 2. Keliautojo po Šilalės kraštą žinynas“, „Pietų Medininkai: keliautojo po Laukuvos apylinkes žinynas“, „Šiaurės Karšuva: keliautojo po Šilalės kraštą žinynas“). Ji apie 30 metų įvairiais aspektais tyrinėja Šilalės kraštą, užrašė pluoštą padavimų apie krašto piliakalnius ir šventvietes, kartu su vyru surinko žinias apie Laisvės kovų paminklus Šilalės krašte ir paskelbė apibendrinančius straipsnius žurnaluose bei monografijoje. Spaudoje išspausdinti dešimtys straipsnių apie Šilalės krašto vietoves, istoriją ir kultūros paminklus.

Albinas Kavaliauskas – dailininkas, ilgametis Šiaulių universiteto docentas, pensininkas, etnokultūrinio paveldo rinkėjas, saugotojas ir propaguotojas. Nominantas savo darbu ir lėšomis atstatė prosenelio knygnešio Petro Kavaliausko giminės sodybą ir įsteigė VšĮ A. Kavaliausko etnografinį Gvaldų muziejų. Muziejuje surinkta senų istorinių dokumentų, knygų, namų apyvokos daiktų, žemės ūkio padargų, įrankių ir meno kūrinių. Vertingiausia kolekcijos dalimi laikomi su lietuviškos spaudos draudimu ir knygnešiais susiję eksponatai. Kadangi eksponatų išties daug, tekstilės ir kaimo amatininkų įrankių ekspozicija užima net 7 kambarius, steigėjas savo lėšomis pernai pastatė du priestatus, kuriuos lankytojai galės išvysti šią vasarą. A. Kavaliauskas muziejaus duris atveria nemokamai, vasarą, tuomet, kai pats atvyksta čia gyventi.

Kęstutis Tarvydas – verslininkas, kaimo turizmo sodybos savininkas, Tarvydų parko kaimo kapelos vadovas, etnokultūros rėmėjas, muzikos ir dainų autorius, sukūręs 8 valsus, 2 polkas ir 2 dainas. Nominantas įkūrė sodybą, įsteigė Tarvydų parko kaimo kapelą, kuriai vadovauja jau 20 metų. Kapelą jis išlaiko savo lėšomis, neprašydamas iš rajono biudžeto lėšų instrumentams, rūbams ar transportui. Kapela antrosiose Žemaitijos regiono Liaudiškos muzikos kapelų šventėje-varžytuvėse išrinkta „Linksmiausia kapela“. K. Tarvydas savo lėšomis tvarko Jomantų aplinką, įrengė 8 hektarų Tarvydų parką, suremontavo pusės kilometro valstybinio kelio atkarpą Pajūrio seniūnijos Lomos kaime. Jis taip pat remia Jomantų kaimo renginius, jo lėšomis 2008 metais įrašytas dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ aukso fondas.

 

Pirmą kartą apdovanojimai buvo įteikti 2008 metais, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo 90-ąsias metines. „Auksinė gilė“ įteikta 42 kraštiečiams.

 

„Auksinės gilės“ apdovanojimų įteikimo ceremonija vyks vasario 16 dieną, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo metu. Renginio pradžia 13.30 val. Šilalės kultūros centre.

 

Po apdovanojimų įteikimo ceremonijos  – Plungės simfoninio orkestro ir Vaidos Genytės bei Valdo Lacko koncertas.

 

Rūta Janavičiūtė
Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus atstovė spaudai

Contact form

Šios dienos vardadieniai